Το Σαββατοκύριακο 10 και 11 Νοεμβρίου 2023, ο Α.Σ.ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Καβάλας έλαβε μέρος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων στην Θεσσαλονίκη. Συνολικά 506 αθλητές, από 125 αθλητικά σωματεία απ’ όλη την Ελλάδα, συμμετείχαν στην μεγάλη αθλητική γιορτή. Από τον σύλλογο της Καβάλας αγωνίστηκαν οι: Αθανασία Ευμορφοπούλου, Σοφία Λαζάρου, Βασιλική Βαρβάρα Παλτόγλου, η οποία ανέβηκε στο βάθρο κατακτώντας την 3η θέση, έπειτα από εντυπωσιακή πορεία τεσσάρων αγώνων (ηττήθηκε για πολύ λίγο από την αθλήτρια που κέρδισε το χρυσό μετάλλιο).

Ο προπονητής του συλλόγου, Χάρης Παλτόγλου, εξέφρασε την ικανοποίηση του, για τη σκληρή δουλειά και την αφοσίωση των αθλητριών. Το πανελλήνιο πρωτάθλημα ήταν μία σημαντική αθλητική και κοινωνική εμπειρία για τις μικρές αθλήτριες του Α.Σ. ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Καβάλας.