Ο Βύρων Καβάλας αξιοποίησε την έδρα και νίκησε στο «Βερούλειο» γήπεδο τον Καμπανιακό με σκορ 3-1. Προηγήθηκε 2-0, με τέρματα των: Σεφερίδη, Φουστέρη, στο α΄ ημίχρονο και στο 60ο λεπτό αντίστοιχα, ο Καμπανιακός μείωσε 2-1 στο 61ο λεπτό και ο Αθανασάκης «σφράγισε» την νίκη στο 65ο λεπτό. Έτσι, ο Βύρων βρέθηκε στην 1η θέση του ομίλου και βάζει σοβαρή «υποψηφιότητα», για την κατάληψη μιας εκ των τριών θέσεων που δίνουν την άνοδο στην Γ΄ εθνική κατηγορία.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής ημέρας των μπαράζ είναι τα εξής: Προσοτσάνη-Άρης Πετεινού 5-0, Ηρακλής Αμμουδιάς-Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 0-0, Βύρων Καβάλας-Καμπανιακός 3-1, ρεπό: Πανθρακικός και η βαθμολογία: Βύρων Καβάλας 7, Πανθρακικός 4, Καμπανιακός 4, Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 4, Προσοτσάνη 3, Ηρακλής Αμμουδιάς 2, Άρης Πετεινού 0. Την 4η αγωνιστική ημέρα θα διεξαχθούν τα παιχνίδια: Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης-Άρης Πετεινού, Πανθρακικός-Ηρακλής Αμμουδιάς, Βύρων Καβάλας-Προσοτσάνη, ρεπό: Καμπανιακός.