Ο Malcolm Armstead ήταν «επιδραστικός» παράγοντας σε ένα ακόμα παιχνίδι και οδήγησε την Ένωση Καλαθοσφαίρισης Καβάλας στην νίκη επί του Αμύντα με σκορ 78-69. Ο Αμερικανός point guard, αν και είχε χαμηλό ποσοστό ευστοχίας (4/14 σουτ εντός πεδιάς), σκόραρε 10 πόντους και έδωσε 10 τελικές πάσες στα 36 λεπτά που αγωνίστηκε. Από την άλλη πλευρά, χρειάζεται καλή διαχείριση στον χρόνο που αγωνίζεται ο Αμερικανός, για να προσφέρει περισσότερα στην ομάδα. Πλην του αγώνα με τον Οίακα Ναυπλίου, που δεν αγωνίστηκε και του αγώνα με τον Φίλιππο Βέροιας, που είχε 23 λεπτά συμμετοχής, στα υπόλοιπα επτά (7) παιχνίδια έχει σταθερά 36 λεπτά και άνω χρόνο συμμετοχής. Κι αυτό σε βάθος χρόνου, ίσως επηρεάσει την απόδοση του.

Εναντίον του Αμύντα, επίσης, διακρίθηκε ο Βαγγέλης Δρόσος, ο οποίος σκόραρε 17 πόντους και πήρε 11 ριμπάουντ, ενώ αγωνίστηκαν και οι: Αμπατζάς 9(1 τρίποντο), Καψαλός 12(1 τρ.), Ζαρκαδούλας 11(3 τρ.), Ράπτης 12, Αγγελάκος 3(1 τρ.), Οκεκουόγεν 4. Η Ε.Κ. Καβάλας, επίσης, είχε 41 ριμπάουντ, 22 τελικές πάσες και 8 λάθη.

Ο Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθερούπολης ήταν μέτριος στο α΄ ημίχρονο του παιχνιδιού, αλλά στην 3η περίοδο ανέκαμψε αγωνιστικά και έφτασε στην νίκη επί του Κόροιβου Αμαλιάδας με σκορ 75-65 (28-32 στο α΄ ημίχρονο). Ο Jovan Dordevic-Marinkovic έκανε νέο double-double με 12 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ αγωνίστηκαν και οι: Τουντζιαράκης 7, Ναούμης 14(3 τρ.), Γοργόνης 7(1 τρ.), Παπαδόπουλος 9, Δ. Ερμείδης 3(1 τρ.), Σκουλίδας 7(1 τρ.), Π. Ερμείδης 3(1 τρ.), Πάτρας 11(1 τρ.), Κάδρας 2.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής ημέρας του πρωταθλήματος της Α2 εθνικής κατηγορίας είναι τα ακόλουθα: Ελευθερούπολη-Κόροιβος Αμαλιάδας 75-65, Ε.Κ. Καβάλας-Αμύντας 78-69, Οίαξ Ναυπλίου-Αγρίνιο 70-91, Τρίτων-Πανερυθραϊκός 72-63, Μαρούσι-Παγκράτι 86-74, Δάφνη Δαφνίου-Φίλιππος Βέροιας 54-98. Το παιχνίδι Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου-Καρδίτσα αναβλήθηκε. Ρεπό είχε η ομάδα του Ψυχικού.

Η βαθμολογία είναι η ακόλουθη: Τρίτων 17 (7 νίκες-3 ήττες), Καρδίτσα 16 (8-0), Ψυχικό 16 (7-2), Ελευθερούπολη 16 (7-2), Κόροιβος Αμαλιάδας 16 (6-4), Ε.Κ. Καβάλας 15 (6-3), Αμύντας 15 (5-5), Μαρούσι 15 (5-5), Πανερυθραϊκός 14 (5-4), Φίλιππος Βέροιας 13 (4-5), Αγρίνιο 12 (3-6), Παγκράτι 12 (3-6), Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου 11 (3-5), Δάφνη Δαφνίου 10 (0-10), Οίαξ Ναυπλίου 9 (0-9). Την 11η αγωνιστική ημέρα θα διεξαχθούν τα παιχνίδια: Καρδίτσα-Ελευθερούπολη, Κόροιβος Αμαλιάδας-Ε.Κ. Καβάλας, Αμύντας-Ψυχικό, Αγρίνιο-Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου, Πανερυθραϊκός-Οίαξ Ναυπλίου, Παγκράτι-Τρίτων, Φίλιππος Βέροιας-Μαρούσι. Ρεπό η Δάφνη Δαφνίου.