Σε δύο πολύ δυνατά τουρνουά της International Tennis Federation U18 (κατηγορία J60, πρώην J4), που πραγματοποιήθηκαν στην Πρέβεζα και την Κέρκυρα, πήρε μέρος και διακρίθηκε ο Καβαλιώτης πρωταθλητής στην αντισφαίριση, Νικόλαος Χατζηαβραάμ. Στα τουρνουά αγωνίστηκαν παίκτες απ’ όλο τον κόσμο (Αμερική, Βραζιλία, Ινδία, Σουηδία, Ελβετία, Ιταλία, Γερμανία, Τουρκία, κ.ά.) υπό συνθήκες ζέστης και υγρασίας.

Ο Ν. Χατζηαβραάμ πραγματοποίησε πολύ καλές εμφανίσεις και έφτασε μέχρι τα προημιτελικά στα μονά και στους οκτώ του J60 Corfu Greece κερδίζοντας στον 1ο γύρο τον Ινδό Parv Patel με 6-3, 6-3, στον 2ο γύρο τον Άγγλο Kai-Luca Ampaw (Νο6 του ταμπλό και Νο666 κόσμου U18) με σκορ 6-3, 6-1, για να τον σταματήσει στον 3ο γύρο ο Ιταλός Vito Antonio Danteri με σκορ 6-2, 6-2. Ο αθλητής του Α.Ο. Αντισφαίρισης «Πρωταθλητών» Καβάλας, υπό τις οδηγίες του προπονητικού επιτελείου Karaproimos Coaching Team και του γυμναστή-υπεύθυνου αποκατάστασης G. Papandreou & Alternative Therapist Center, είχε αξιόλογη πορεία και στο J60 Preveza Greece, όπου έφτασε μέχρι τα προημιτελικά και τους οκτώ στα διπλά, με συμπαίκτη τον Ανάργυρο Παναγιώτου. Στα μονά κέρδισε δύσκολα στον 1ο γύρο τον Βραζιλιάνο Lucca Acioly, μετά από αγώνα διάρκειας τρεισήμισι ωρών, με σκορ 6-7, 7-6, 6-4, για να τον σταματήσει δύσκολα ο Άγγλος Findar McGarvey με 7-5, 6-3. Ο επόμενος σταθμός του Καβαλιώτη πρωταθλητή, No 1384 στον κόσμο στην ηλικιακή κατηγορία Κ18, είναι το παγκόσμιο τουρνουά της ITF U18, J60 Ioannina.

Αξιόλογη ήταν η προσπάθεια που κατέβαλε η αδελφή του Νικόλαου, Ελένη Χατζηαβραάμ (φωτογραφία), στο παγκόσμιο πρωτάθλημα της ITF U18, που πραγματοποιήθηκε στην Πρέβεζα. Αν και η αγωνιστική αποχή, λόγω των σχολικών εξετάσεων, ήταν μεγάλη, η αθλήτρια του Α.Ο.Α. «Πρωταθλητών» Καβάλας κατάφερε να φτάσει στα ημιτελικά στα διπλά, με συμπαίκτρια την Μαρίζα Τσιρώνη, χάνοντας την είσοδο στα τελικά στις λεπτομέρειες, με σκορ 7-5, 4-6, 5-10. Στα μονά, η συμμετοχή της σταμάτησε στον 1ο γύρο, αφού πέτυχε την είσοδο στο κυρίως ταμπλό, από τα προκριματικά της διοργάνωσης.

Μετά από τις διακρίσεις στο παγκόσμιο στερέωμα των Juniors, για τον Νικόλαο και την Ελένη Χατζηαβραάμ, αξιοσημείωτη είναι η δουλειά που γίνεται στις πολύ μικρές ηλικίες της ακαδημίας του συλλόγου, αφού στο βαλκανικό τουρνουά 3 NATIONS, κάτω των 10 ετών (Κ10), που πραγματοποιήθηκε στις Σέρρες, η αθλήτρια Μαρίλια Κοϊβέρογλου πήρε την 2η θέση.