Έφτασαν ψηλά στα πανελλήνια πρωταθλήματα αντισφαίρισης τα αδέλφια Νικόλαος και Ελένη Χατζηαβραάμ

0

Την 1η θέση στα διπλά του πανελληνίου πρωταθλήματος κατηγορίας 1, για αγόρια και κορίτσια κάτω των δεκαέξι ετών (Κ16), κατέκτησε ο Νικόλαος Χατζηαβραάμ, του Αθλητικού Ομίλου Αντισφαίρισης «ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ» Καβάλας στην Αριδαία. Ο Καβαλιώτης αθλητής πραγματοποιώντας εξαιρετικά παιχνίδια και στα μονά της διοργάνωσης, με τους καλύτερους 56 αθλητές της Ελλάδας που πήραν μέρος, έφτασε έως και την ημιτελική φάση (4άδα).

Η αδελφή του, Ελένη, κατέκτησε δύο κύπελλα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα για αγόρια και κορίτσια κάτω των δεκατεσσάρων ετών (Κ14), που πραγματοποιήθηκε στην Πτολεμαΐδα. Η νεαρή Καβαλιώτισσα κατέλαβε την 1η θέση στα διπλά και την 2η θέση στα μονά, έπειτα από εξαιρετικά, αμφίρροπα και πολύωρα παιχνίδια, πιστοποιώντας την πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση που διανύει.

Στην φωτογραφία, ο Ν. Χατζηαβραάμ με τον παλιό προπονητή αντισφαίρισης και παππού του, Χρήστο Καραπρώιμο.