Η ομάδα πετοσφαίρισης νεανίδων του Α.Ο. Αμυγδαλεώνα συλλέγει εμπειρίες στην Ελασσόνα, αφού στις δύο πρώτες αγωνιστικές ημέρες του τουρνουά για την πρόκριση στην τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος είχε ισάριθμες ήττες με 0-3 σετ. Συγκεκριμένα, το Σάββατο 29 Απριλίου 2017 ηττήθηκε από τη γηπεδούχο ομάδα της Ελασσόνας χάνοντας τρία σετ με σκορ: 14-25, 16-25, 23-25. Στο άλλο παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής ημέρας, ο Ηρακλής Ιωννίνων νίκησε 3-1 σετ τον Αρχέλαο Κατερίνης.

Την Κυριακή 30 Απριλίου 2017, ο Α.Ο. Αμυγδαλεώνα αντιμετώπισε τον Ηρακλή Ιωαννίνων, που κέρδισε τα τρία σετ με σκορ: 25-16, 25-9, 25-13, ενώ στο άλλο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής ημέρας, ο Άρης Θεσσαλονίκης επικράτησε 3-0 σετ της Ελασσόνας. Τη Δευτέρα 1 Μαΐου 2017 θα διεξαχθούν τα παιχνίδια: Ηρακλής Ιωαννίνων-Άρης Θεσσαλονίκης και Αρχέλαος Κατερίνης-Α.Ο. Αμυγδαλεώνα.

Εναντίον του Ηρακλή Ιωαννίνων αγωνίστηκαν, για τον Α.Ο. Αμυγδαλεώνα, οι: Ματσουκατίδου, Κουμρίδου, Δαμιανίδου, Παναγιωτίδου, Μαυρουδάκη, Ιωαννίδου, Χατζησαββίδου (λίμπερο), Περτζεμπίδου, Χαζαρίδη, Χαραλαμπίδου. Η βαθμολογία του ομίλου έχει ως εξής: Ηρακλής Ιωαννίνων (6-1 σετ) 4 βαθμοί, Ελασσόνα (3-3 σετ) 3 βαθμοί, Άρης Θεσσαλονίκης (3-0 σετ) 2 βαθμοί, Α.Ο. Αμυγδαλεώνα (0-6 σετ) 2 βαθμοί, Αρχέλαος Κατερίνης (1-3 σετ) 1 βαθμό.

Το Σάββατο 6 Μαΐου 2017, στο κλειστό γυμναστήριο Σταυρούπολης στη Θεσσαλονίκη, η ομάδα γυναικών του Α.Ο. “Καβάλα” θα δώσει παιχνίδι μπαράζ για την άνοδο στην Α2 εθνική κατηγορία (ώρα έναρξης παιχνιδιού 6μ.μ.). Αντίπαλος της θα είναι, η πρωταθλήτρια ομάδα της Ένωσης Δυτικής Ελλάδας, του Φιλαθλητικού Πρέβεζας.