Ο Α.Ο.Κ. έφερε ισοπαλία 1-1 με τον Θεσπρωτό

0

Ο Α.Ο.Κ. προηγήθηκε στο σκορ, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Θεσπρωτό, το απόγευμα της Τετάρτης 2 Ιουνίου 2021 στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη». Οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1, στο παιχνίδι που εκκρεμούσε από την 11η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος. Το προβάδισμα έδωσε ο Χρήστος Κολλάς στο 78ο λεπτό, ήταν το πέμπτο τέρμα που σημείωσε ως ποδοσφαιριστής του Α.Ο.Κ., ενώ η φιλοξενούμενη ομάδα από την Ηγουμενίτσα ισοφάρισε με εύστοχο κτύπημα πέναλτι στο 83ο λεπτό. Με τον ένα βαθμό που πήρε, η ομάδα της Καβάλας έφτασε στους 32 και βρέθηκε στην 1η θέση της βαθμολογίας του βορείου ομίλου της Football League.

Στην Α2 εθνική κατηγορία καλαθοσφαίρισης ανδρών, ο Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθερούπολης νίκησε στην Αθήνα τον Πανερυθραϊκό με σκορ 75-58, στην έναρξη της β΄ φάσης του πρωταθλήματος και έφτασε στις δέκα νίκες.