Σαν ίση προς ίσες αγωνίζεται, πλέον, η ομάδα γυναικών της Ακαδημίας Καλαθοσφαίρισης Καβάλας «Πάνθηρες» με τις αντιπάλους της στο πρωτάθλημα της Α2 εθνικής κατηγορίας. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με διαφορά οκτώ πόντων στο τέλος του α΄ ημιχρόνου (36-28), με αντίπαλο τον Ηρακλή Θεσσαλονίκης στο «Ιβανώφειο» κλειστό γυμναστήριο, στην 3η περίοδο αντέδρασε και μείωσε στο ένα καλάθι (49-47). Στην 4η περίοδο έγινε μάχη για την νίκη, την οποία πήρε η ομάδα του «Ηρακλή» με σκορ 66-64.

Το σκορ ανά περίοδο του παιχνιδιού ήταν: 22-18, 14-10, 13-19, 17-17 και η σύνθεση των «Πανθήρων» η ακόλουθη: Κελεμένη 18(2 τρίποντο), Σπανίδου 3, Γαϊτάνη 14(1 τρ.), Τουρετζόγλου 11, Τζιαμπάζη, Κεσεσίδου 2, Φραγκάκη 7(1 τρ.), Μαραγκού 9(1 τρ.), Συροπούλου.

Στα άλλα παιχνίδια της 12ης αγωνιστικής ημέρας του 4ου ομίλου σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα: Πανσερραϊκός-Άρης Θεσσαλονίκης 40-55, Παναθλητικός Συκεών-Απόλλων Καλαμαριάς 73-55, Ασπίς Ξάνθης-Πυλαία 59-69, Πανόραμα-Μ.Ε.Ν.Τ. 20-0 (χωρίς αγώνα), ρεπό Ιερισσός Χαλκιδικής.

Η βαθμολογία του ομίλου είναι η ακόλουθη: Παναθλητικός Συκεών 22 (11 νίκες-0 ήττες), Πυλαία 21 (10-1), Άρης Θεσσαλονίκης 20 (9-2), Πανσερραϊκός 17 (6-5), Πάνθηρες Καβάλας 17 (6-5), Ηρακλής Θεσσαλονίκης 17 (6-5), Ασπίς Ξάνθης 15 (4-7), Απόλλων Καλαμαριάς 15 (4-7), Πανόραμα 13 (2-9), Μ.Ε.Ν.Τ. 12 (1-10), Ιερισσός 11 (1-9).

Την Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2022 θα διεξαχθούν τα παιχνίδια: Ιερισσός-Πανόραμα, Μ.Ε.Ν.Τ-Πανσερραϊκός, Άρης Θεσσαλονίκης-Παναθλητικός Συκεών, Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίς Ξάνθης, Πυλαία-Ηρακλής Θεσσαλονίκης, ρεπό Πάνθηρες Καβάλας.