Ιδιαίτερα πετυχημένη ήταν η συμμετοχή του Αθλητικού Ομίλου Αντισφαίρισης «Πρωταθλητών» Καβάλας, στο πανελλαδικό πρωτάθλημα του βορρά στην κατηγορία κάτω των 10 ετών, που πραγματοποιήθηκε στην πόλη του Κιλκίς. Ο σύλλογος της Καβάλας έλαβε μέρος με οκτώ αθλητές και αθλήτριες. Ο αθλητής, Αλέξανδρος Βασιλειάδης, κατέκτησε τη 2η θέση στην κατηγορία των αγοριών, ενώ στην κατηγορία των κοριτσιών, η Μάχη Μπαρμπαγιάννη κατέλαβε την 3η θέση και η Ευγενία Σίσκου-Στρατηλάτη την 4η θέση. Στους δώδεκα καλύτερους της διοργάνωσης, επίσης, ήταν οι αθλητές και οι αθλήτριες: Ελεονόρα Κατσόμαλλου, Μερόπη Μπατζή, Ζωή Νεοχωρίτου, Χρόνης Πολυχρονιάδης και Νικόλας Χατζηαβραάμ. Οι αθλητές και οι αθλήτριες του Α.Ο.Α. «Πρωταθλητών» Καβάλας κέρδισαν το χειροκρότημα του κόσμου για τις επιδόσεις τους και έδειξαν πως βρίσκονται σε εξαιρετικό αγωνιστικό επίπεδο. Οι μεγάλες επιτυχίες τους, είναι αποτέλεσμα της σωστής και σκληρής δουλειάς που γίνεται στις μικρές ηλικίες, από τους προπονητές του συλλόγου, Κούλα και Ευδοξία Καραπρώιμου και τον υπεύθυνο για τη φυσική τους κατάσταση, Θωμά Γαζέτη. Ο Α.Ο.Α. «Πρωταθλητών» Καβάλας ενημερώνει ότι άρχισαν οι εγγραφές για τα νέα τμήματα όλων των ηλικιών και καλεί όλους όσοι επιθυμούν, να γνωρίσουν το άθλημα από κοντά, να έρθουν στις προπονήσεις και να δοκιμάσουν χωρίς καμιά υποχρέωση. Πληροφορίες στα τηλ: 6937409202 και 6937404315.