Ο Νέστος Χρυσούπολης (φωτογραφία) πήρε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Γ΄ εθνικής κατηγορίας, εντός έδρας, ανατρέποντας το εις βάρος του σκορ στην λήξη του α΄ ημιχρόνου του αγώνα με τον Άρη Αβάτου. Με τρία τέρματα στο β΄ ημίχρονο από τους: Σέα, Τανζού, Θωμαΐδη, νίκησε με σκορ 3-1. Ο Άρης Πηγών κέρδισε τον πρώτο βαθμό, αφού αναδείχτηκε ισόπαλος, χωρίς τέρματα, με την Α.Ε. Ευόσμου εκτός έδρας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 2ης αγωνιστικής ημέρας στον 1ο όμιλο είναι τα ακόλουθα: Αλεξανδρούπολη-Πανθρακικός 1-2, Νέστος Χρυσούπολης-Άρης Αβάτου 3-1, Θερμαϊκός-Ορέστης Ορεστιάδας 0-0, Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής Αμμουδιάς 0-1, Απόλλων Κρύας Βρύσης-Π.Α.Ο.Κ. Κρηστώνης 2-1, Απόλλων Παραλιμνίου-Μουδανιά 1-0, Χανιώτης-Π.Α.Ο. Ποντίων Νέας Αμισού 0-0, Α.Ε. Ευόσμου-Άρης Πηγών 0-0, Κιλκισιακός-Ποσειδών Νέας Μηχανιώνας 0-0.

Η βαθμολογία του ομίλου είναι η εξής: Απόλλων Κρύας Βρύσης 6 βαθμοί, Νέστος Χρυσούπολης 4, Ποσειδών Νέας Μηχανιώνας 4, Ηρακλής Αμμουδιάς 4, Κιλκισιακός 4, Πανθρακικός 4, Θερμαϊκός 4, Π.Α.Ο.Κ. Κρηστώνης 3, Άρης Αβάτου 3, Απόλλων Παραλιμνίου 3, Α.Ε. Ευόσμου 2, Π.Α.Ο. Ποντίων Νέας Αμισού 1, Χανιώτης 1, Απόλλων Καλαμαριάς 1, Άρης Πηγών 1, Μουδανιά 1, Ορέστης Ορεστιάδας 1, Αλεξανδρούπολη 0.

Την 3η αγωνιστική ημέρα (Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2024) θα παίξουν: Πανθρακικός-Ηρακλής Αμμουδιάς, Π.Α.Ο.Κ. Κρηστώνης-Αλεξανδρούπολη, Άρης Αβάτου-Απόλλων Καλαμαριάς, Μουδανιά-Απόλλων Κρύας Βρύσης, Π.Α.Ο. Ποντίων Νέας Αμισού-Νέστος Χρυσούπολης, Άρης Πηγών-Απόλλων Παραλιμνίου, Ποσειδών Νέας Μηχανιώνας-Χανιώτης, Ορέστης Ορεστιάδας-Α.Ε. Ευόσμου, Θερμαϊκός-Κιλκισιακός.