Δυνατά άρχισε η χρονιά για τον αθλητή του Αθλητικού Ομίλου Αντισφαίρισης «Πρωταθλητών» Καβάλας και της Karaproimos Coaching Team, Νικόλα Χατζηαβραάμ, ο οποίος έλαβε μέρος στο διεθνές τουρνουά της I.T.F. (International Tennis Federation) κάτω των 18 ετών στο Siroki Brijeg στην Βοσνία. Παρά την ίωση που τον ταλαιπωρούσε, κατάφερε να φτάσει στον τελικό του διπλού αγοριών, όπου πήρε την 2η θέση. Ο Ν. Χατζηαβραάμ και ο Σλοβένος συμπαίκτης του, Luka Videnovic, ήταν πολύ κοντά στην κατάκτηση του τίτλου, όμως ηττήθηκαν στο τέλος από τους Κροάτες Emanuel Ivanisevic και Niko Nadali με 4-6, 6-2, 11-9, μετά από μεγάλη μάχη που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Ο 17χρονος Έλληνας τενίστας και ο Σλοβένος συμπαίκτης του, δεν είχαν χάσει ούτε ένα σετ στην πορεία τους έως τον τελικό αγώνα. Στον 1ο γύρο νίκησαν τους Σέρβους Djordje Sapic και Nemanja Sapic με 6-1, 6-4, στα προημιτελικά τον Ρώσο Kirill Korolenko και τον Γερμανό Jan Smrcka με 7-6, 6-2 και στα ημιτελικά τους Ούγγρους Erik Goczi και Adam Jilly (No 1 του ταμπλό) με 6-4, 6-4. Για τον Ν. Χατζηαβραάμ ήταν ο τέταρτος τελικός στα διπλά σε διοργάνωση της I.T.F.

Ο Ν. Χατζηαβραάμ βρίσκεται στο Νο 770 της παγκόσμιας κατάταξης κάτω των 18 ετών και έχει κερδίσει έναν διεθνή I.T.F. τίτλο στην καριέρα του, στο J30 του Shkoder στην Αλβανία το 2023, έχει πάρει μέρος  σε ένα επαγγελματικό τουρνουά 15.000$ (δολαρίων) και προετοιμάζεται υπό τις οδηγίες του έμπειρου τεχνικού επιτελείου της Karaproimos Coaching Team, μαζί με τον υπεύθυνο προετοιμασίας και αποκατάστασης, τον γνωστό γυμναστή και προπονητή, Γιώργο Παπανδρέου, υπεύθυνο του Alternative Therapist Center, για το πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ18 και για νέες προκλήσεις στα επαγγελματικά τερέν του κόσμου.